30.04.2019
Енциклопедія покупця

Перш ніж прийняти фінальне рішення: 6 помилок новачка

1. Подивіться кілька квартир. У великих забудовників в портфоліо завжди кілька проектів в різних районах.

2. Не дивіться занадто багато квартир в невеликий проміжок часу. Якщо ви подивитесь 10 і більше квартир на тиждень, прийняти рішення буде складно. Кожна матиме плюси і мінуси, а від великої кількості варіантів вибрати буде дуже складно. Або ще гірше: ви просто забудете все, що дивилися, а варіанти переплутаються між собою

3. Зніміть відео на телефон при огляді квартири. Це допоможе відновити всі подробиці і поглянути на неї зі сторони.

4. Огляньте квартиру кілька разів. Якщо розглядаєте вторинку – мінімум два рази в різний час доби, щоб оцінити пробки, завантаженість парковок і шум з вікна. Приїжджаючи в квартиру вдруге, ви побачите нюанси, яких не помітили раніше. Навіть якщо вибираєте новобудову, подивіться об’єкт два-три рази: це допоможе оцінити район, дорогу та інфраструктуру.

5. Не соромтеся задавати питання продавцю або забудовнику. Запитуйте про все, що вас цікавить. Уточніть терміни здачі квартири і що може на них вплинути, уточніть, чи не будуть будувати поруч дороги чи інші великі об’єкти. Тобто будь-які питання, які приходять в голову і хвилюють саме вас.

6. Не погоджуйтеся на покупку відразу. Іноді ріелтори або занадто активні менеджери з продажу тиснуть на покупця, пропонуючи внести передоплату прямо зараз. В такому поспіху можна не помітити ключових деталей. Краще відмовитися, взяти контакти менеджера і зважити всі «за» і «проти» через деякий час. Тільки після цього повернутися до розмови про покупку. Деякі забудовники пропонують послугу з бронювання – так ви «заморозите» ціни на прийнятний варіант і виграєте час на роздуми, пошук додаткової інформації на форумах і обговорення з родиною, друзями або колегами.