19.04.2019
Енциклопедія покупця

Про що подумати, перш ніж вибирати квартиру

Чек-лист: про що подумати, перш ніж вибирати квартиру

1. Наскільки просторою повинна бути квартира.

Оптимальний розмір однокімнатних квартир – 34-45 м², двокімнатних – 55-70 м². Важливий також розмір санвузла. Якщо він суміщений, то повинен бути не менше 4 м², інакше ви в ньому просто не поміститеся. Оптимально – 5-7 м². Щоб зрозуміти розміри кімнат, ванної та кухні – дізнайтеся про габарити свого нинішнього житла і визначте, чи все вас в ньому влаштовує.

2. Чи хочеться влаштовувати вечері на кухні.

Якщо так, то потрібно розглядати кухню не менше 10-12 м². В кухню 6-8 м² поміститься тільки невеликий стіл або барна стійка.

3. Скільки кімнат в квартирі і як вони розташовані.

Комусь подобаються студії, а комусь потрібна трійка для великої родини, для когось важливий роздільний санвузол, хтось любить суміщений, хтось обирає лінійне планування, хтось – на обидві сторони будинку.

4. На якому поверсі хочете жити.

Перший поверх зазвичай коштує дешевше, але його буде складніше продати в майбутньому. Чи готові ви до ґрат на вікнах? Ще варто враховувати, що п’ятиповерхівки значно дешевше висотних будинків. Але, швидше за все, вони вже старі, доведеться як слід вкластися в ремонт.

5. Куди виходять вікна: на вулицю чи у двір.

Якщо вікна виходять на гучне шосе, то ви не зможете відкривати їх на ніч, а в квартирі буде багато пилу.

6. Чи хочете ви балкон/лоджію.

Квартири з балконом коштують дорожче, при цьому скорочується загальна площа житла. А потім виявляється, що це зовсім і не балкон, а склад запилених непотрібних речей. Подумайте, наскільки він вам потрібен.

7. Чого хочеться крім самої квартири.

До новобудов іноді можна відразу взяти бонуси. Наприклад, машиномісце поруч з будинком або на підземній парковці.

Зрозуміло, що можна мріяти про 100-метровий лофт з високими стелями і ультрасучасними меблями. Але для початку важливо визначитися з ключовими параметрами. Це допоможе звузити список районів і квартир, щоб знайти саме ту, яка Вам потрібна.